Wpisy użytkownika Wędrowiec z dnia 5 marca 2017

Liczba wpisów: 4

janusz47
 
  • awatar Wędrowiec: @Todo el Mundo: Witaj. Niestety to są sprytne stworzenia i tylko raz mi się udało go zobaczyć, ale nie byłem przygotowany, że go zobaczę i on był szybszy, dał nurka i tyle go widziałem. Można by je zobaczyć ale trzeba by było przed świtem tam nad ich rozlewiskiem być i poczekać bez ruchu ze dwie trzy godziny, może by się udało. Ale ich zapory spotykam na strumieniach bardzo często. Jeżeli chcesz je zobaczyć to mam kilka fotek z ich budowlami, mogę jutro umieścić na blogu.Pozdrawiam serdecznie.
  • awatar Wędrowiec: @Todo el Mundo: Niestety samych Bobrów nie mam na fotkach, jedynie ich budowle i pracownie artystyczną gdzie sobie rzeźbią drzewa według własnego gustu. Odszukam jutro w albumach i coś wygrzebie. Pozdrawiam serdecznie.
  • awatar Wędrowiec: @Todo el Mundo: Za moment wkleję to sobie rano zobaczysz . Dobrej nocy,. Pozdrawiam.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

janusz47
 
  • awatar Wędrowiec: @Todo el Mundo: Witaj. To jest dalszy ciąg tego jeziorka na którym pisałem, że jest lodowiskiem Bobrów. Między nimi przebiega droga z której robiłem te fotki. Pod drogą jest przepust łączący te dwa jeziorka tylko, że to które Cie urzekło to właśnie dzieło rodziny Bobrów które mają swoja pracownię pokazywaną na innej fotce. Patrząc daleko na to zdjęcie można dostrzec tamę która spiętrza te wody. Pozdrawiam serdecznie
  • awatar Wędrowiec: @Todo el Mundo: Witaj. Bardzo mądrze to ujęłaś, właśnie tak jak ludzie dostosowują teren by lepiej żyć. Po co ciągnąć na przykład drzewo po ziemi skoro można podnieść zaporę i woda podejdzie pod drzewo wtedy ono przegryzione w odpowiedni sposób upadnie do wody. Pozdrawiam.
  • awatar DARK TERRITORY: Gdybym nie wiedział że to nasza kochana Puszcza Kozienicka pomyślałbym że to jakiś las na dalekiej Północy. Bardzo przypomina syberyjską i kanadyjską tajgę. Idealne miejsce na przyrodnicze włóczęgi. I nieważne że się człowiek trochę zamoczy, z cukru nie jest, nie roztopi się.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

janusz47
 
  • awatar Wędrowiec: @Todo el Mundo: Witaj. Ale musiały tu uczyć się gryzienia bardzo młode bobry bo starsze są dużo większe i raczej nacinają drzewa ponad 50 cm nad ziemią. Pozdrawiam.
Pokaż wszystkie (1) ›