Wpisy użytkownika Wędrowiec z dnia 8 czerwca 2017

Liczba wpisów: 4

janusz47
 
  • awatar Ach2017: O tym nie słyszałam, podoba mi się, wiele zasłania. Jak się nazywa to w prawym górnym rogu? Surmak?
  • awatar Wędrowiec: @Ach2017: Witaj. Miskant to coś w rodzaju trzciny. Na wiosnę jak tylko zginął śnieg ścinałem go przy samej ziemi. Przez lato tak wyrastał ponad 3 m. Tak na dalszym planie widać Sumaka. Pozdrawiam serdecznie.
  • awatar Ach2017: @Wędrowiec: Trzciny wielorocznej? Dziękuję za poprawienie nazwy Sumaka. Lubię tak bardzo Sumaki, że tylko one dostały pozwolenie na rozrost wszędzie. :)
Pokaż wszystkie (6) ›
 

janusz47
 
  • awatar Ach2017: Ładniejszy od pomarańczowego, przynajmniej w tym zestawie. Pora na zdjęciu to jesień? Normalnie na jaki kolor kwitnie?
  • awatar Wędrowiec: @Ach2017: Witaj. Tak, pora jest jesienna widać to po dojrzałych owocach. Ogniki kwitną na biało maja drobne kwiatuszki. Polecam Ogniki szkarłatne na żywopłoty nieformowane. Raz ze względu na jego kolce długie ponad 2 cm i przepiękny widok gdy zabarwią się owoce. Ja miałem tylko na działce te dwa krzewy bo chciałem sprawdzić jak będą zimować i dopiero dokupić więcej ale nie zdążyłem. U mnie wytrzymały dwie zimy normalne bez problemu. Ale widziałem utworzony żywopłot z tych Ogników, sadzony po dwa jednego koloru i co pół metra jeden krzew od drugiego, na odcinku kilkudziesięciu metrów tworzyły bajkowy obraz. Pozdrawiam serdecznie.
  • awatar Ach2017: @Wędrowiec: Dzięki za wyjaśnienia! :) Na żywopłot to dobra informacja, na przyszłość. Nas od natrętnych spojrzeń przechodniów chronią dobrze rozrośnięte świerki i tuje, które nie chcą rosnąć. :)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

janusz47
 
  • awatar Wędrowiec: @ARIADNA32: Witaj. Później będą piękne jabłuszka koloru czereśni i wielkości 5 zł. Dziękuję za miłą wizytę, pozdrawiam serdecznie.
Pokaż wszystkie (1) ›