• Wpisów:1340
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:wczoraj, 15:37
  • Licznik odwiedzin:51 861 / 3932 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
  • awatar DARK TERRITORY: Tego gagatka to wszędzie pełno, ostatnio wypowiedziałem mu wojnę ale niestety na razie przegrywam :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
  • awatar Wędrowiec: @DARK TERRITORY: Witaj. Celowo nie dodawałem opisów do zdjęć, by mieć pewność, że dam opis ludziom jak Ty, których interesuje co jest na fotce. Ale mogę to zmienić. Modrzewie to kiedyś podstawowy budulec , bardzo odporny na warunki atmosferyczne dlatego został wytrzebiony. Na szczęście jest coraz więcej nasadzeń. Najwięcej nasadzeń sosny było za czasów PRL bo sosny wycinano na potrzeby kopalń. Teraz widać różnicę, w moich stronach to jest w Puszczy Kozienickiej sadzi się dużo dębów świerków jodły. Tu właśnie przebiega naturalna granica występowania Jodły to najwyższe drzewo w Polsce najwyższa Jodła jest na południu mierzy 60 m wysokości. Pozdrawiam
  • awatar DARK TERRITORY: @Wędrowiec: Dużo ciekawych rzeczy można się od Ciebie dowiedzieć. Szkoda że nie dodajesz do zdjęć tekstów, choćby krótkich, tak żebyśmy wszyscy wiedzieli co oglądamy - taka moja mała sugestia. U nas monokultury modrzewiowe raczej rzadko się spotyka, jak się już coś sadzi to zazwyczaj jest to sosna lub świerk, przynajmniej w lasach kujawsko-pomorskiego tak jest.
  • awatar Wędrowiec: @DARK TERRITORY: Witaj. To młodnik modrzewia, posadzono go po wyrębie ponad stuletniego lasu sosnowego. To ogrodzenie z siatki metalowej, stosowane jest w Puszczy Kozienickiej już od kilku lat, wszędzie gdzie tylko sadzi się młode nasadzenia drzew. Celem jest zabezpieczenie młodych sadzonek przed jeleniowatymi które to sarny i jelenie potrafią obgryzać wierzchołki sadzonek niszcząc je. Myślę, że to ogrodzenie w tym przypadku będzie jeszcze rok może dwa lata i zostanie zwinięte do wykorzystania w innym miejscu. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
  • awatar Wędrowiec: @fabularium: Witaj. To prawda, Pinger zbyt zawęził wymiary fotek, tej wielkości są dobre dla reklamujących paznokcie lub ciuchy, ale już natura pokazana na znaczku pocztowym nie wygląda zachęcająco. Miło mi, że będziesz tu zaglądać . Pozdrawiam serdecznie.
  • awatar fabularium: @Wędrowiec: Aby oglądać Twoje zdjęcia nie muszę się tutaj logować, bo dostaję je regularnie na skrzynkę pocztową. Wyświetlają mi się nawet lepiej niż tu, na Pingerze, bo w zadanej im przez Ciebie wielkości, także widzę je w pełnej krasie. Trochę zaniedbałam to miejsce na rzecz innych, ale chyba nie na zawsze. ;-) Dziękuję za wyjaśnienie 'tych pięknych okoliczności przyrody'. :-)
  • awatar Wędrowiec: @fabularium: Witaj. Dawno Cię nie było cieszę się z odwiedzin. To taka nizinna meandrująca rzeczka. Troszkę łąkami, troszkę lasami, byle szybko do Wisły. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›