• Wpisów:1488
 • Średnio co: 2 dni
 • Ostatni wpis:3 dni temu
 • Licznik odwiedzin:57 775 / 4263 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
 • awatar Wędrowiec: @fabularium: Witaj. Ja Tobie również dziękuję za wszelkie komentarze z Twojej strony. Pozdrawiam serdecznie.
 • awatar Wędrowiec: @Yoasiczka: Witaj. Najpewniejszym sposobem na kupno kota są organizowane wystawy kotów rasowych. Na takich wystawach niektórzy hodowcy maja ze sobą i kocięta młode do sprzedania. To są kocięta drogie, ale masz gwarancję, że są zdrowe i takiej rasy jaką pragniesz. A wiec i wygląd ich będzie taki jak w opisie tej rasy. Dodatkowo od hodowcy można uzyskać informację co jest najlepsze dla danej rasy, co i jaki stosować jadłospis. Pozdrawiam
 • awatar fabularium: @Wędrowiec: Masz rację, że dużo wynosimy z domu rodzinnego. Niektóre nasze nawyki czy przeświadczenia utrzymują się przez całe lata (pokolenia) i wydaje się niemożliwością je zmienić. Dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (20) ›
 

 
 • awatar fabularium: @Wędrowiec: Och, wiem, że nie. :-) Nic takiego nie sugerowałam. :-) A propos egzotycznych roślin chętnie hodowanych w naszych domach... W ostatnim czasie aż trzy Niemki zwracały się do mnie z prośbą o przetłumaczenie etykiety nowo zakupionego hibiskusa. Wszystko było pięknie opisane co i jak (stanowisko, podlewanie itd.) tyle że wyłącznie po polsku. ;-) Były to hibiskusy zimujące w gruncie, bez części nawierzchnej itd. A myślałam dotychczas, że to wyłącznie domowe, bo po prostu ciepłolubne kwiatki. I że na zimę trzeba je koniecznie sprowadzić pod dach. Tu gdzie mieszkam zimy są dość łagodne, podobnie jak w Zachodniopomorskiem, więc pewnie te wskazówki mają rację bytu.
 • awatar Wędrowiec: @fabularium: Witaj. Ja nie wymyśliłem tej nazwy. Ale była na etykiecie gdy kupowałem pierwszą 4 lata temu . To jest pnącze pochodzące z krajów tropikalnych. Najwięcej jest widoczna na balkonach i tarasach w krajach basenu morza śródziemnego. Tam klimat pozwala je trzymać cały rok na balkonach gdy zobaczysz ulice w Grecji to wszędzie są te piękne pnącza zwisające się lub uprawiane jak drzewka zależy jak kto lubi. U mnie jak zakwitły w czerwcu, to będą kwitły aż do przymrozków. jak zapowiadają spadek temperatury poniżej +5 st. to przycinam je tak gdzieś w połowie i zabieram do domu by postawić na oknie. Następnie po zmianie otoczenia gubi liście zostają gole patyki ale tym się nie trzeba przejmować bo w ciągu miesiąca zaczynają wypuszczać nowe oczka i liście pod koniec lutego skracam je jeszcze raz tak by zostało około 30-40 cm pędów i zaczynam mocniej nawadniać i nawożę. najwyższa Bugenwilla którą w lutym tak skróciłem ma ponad 2,5 m wysokości, kolce ma przy liściu pojedyncze.Pozdrawiam
 • awatar fabularium: Fajnie spolszczone nazwisko. Właściciel miałby pewnie trudności z odczytaniem, choć jest to de facto... uproszczenie. ;-) Wyczytałam, że polska nazwa to kącicierń lub rzeczona bugenwilla. Cierni to ona ma chyba więcej niż róża...
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
 • awatar Wędrowiec: @fabularium: Dziękuję i pozdrawiam.
 • awatar fabularium: @Wędrowiec: O, to się cieszę (z tego południowego kierunku). Nie, one nie będą w zastępstwie pokojowych. Cudownej niedzieli!
 • awatar Wędrowiec: @fabularium: Witaj. Słoneczny balkon to najlepsze miejsce dla Lilii sadzonych w donicach. Mój balkon też ma południową wystawę. Tylko jak chcesz w pokoju zastąpić nimi inne kwiaty to pamiętaj, że Lilie w zależności od odmiany kwitną od czerwca do sierpnia . Gdy przekwita kwiat należy go ściąć , ale tylko sam kwiat łodygę i liście zostawiamy jak najdłużej by cebule rosły. Dopiero jak uschną to wykręcamy je z cebuli. Wtedy zostaje donica z ziemią co nie będzie widokiem zbyt pięknym. Mimo braku pędów i liści nie zasuszamy ziemi co jakiś czas trzeba lekko nawilżać. A gdy minie okres przymrozków wynosimy na słońce. To chyba było by tyle. Jak byś miała pytania pisz. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (10) ›